ZRR na Kongresie Open Eyes Economy Summit

24-11-16 Krzysztof Gwosdz 0 comment

SONY DSC

W dniach 15-16 listopada 2016 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się pierwszy światowy kongres Open Eyes Economy Summit (http://oees.pl/). OEES koncentrował się nie tylko na kwestiach ekonomicznych, ale także na kulturalnych i społecznych.  W związku z tym tematyka skupiła się na trzech przenikających się zagadnieniach: biznesie, kulturze i mieście. Wydarzenie to wniosło nową jakość do globalnej dyskusji o gospodarce przyszłości opartej na wartościach i zaufaniu.

W szczycie wzięły udział wybitne osobowości ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki. Wśród prelegentów byli m.in.: prof. Akiko Okabe ? architektka z Uniwersytetu w Tokio, José Ignacio Nuno ? dyrektor i założyciel meksykańskiej firmy Suhab, prof. Danuta Hübner ? ekonomistka, posłanka do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Hausner ? ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Faith Liddell ? dyrektor Festiwalu Edynburskiego, Natalia Hahn ? globalny menedżer ds. rozwoju (IKEA), Joe Kuruvilla (Unilever) Piotr Voelkel ? przedsiębiorca, Grupa VOX, Ana de Palacio ? b. Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii, prof. Salvatore Babones ? socjolog z Uniwersytetu w Sydney a także prezydenci Łodzi (Hanna Zdanowska), Poznania (Jacek Jaśkowiak) i Lublina (Krzysztof Żuk).

Spotkanie to było niezwykle inspirujące i faktycznie ?otwierające oczy? na nowe wyzwania jakie stają przed globalizującym się światem w XXI wieku. Warto podkreślić, że OEES cechował się ciekawą formułą organizacyjną. Na kongres składały się m.in. sesje inspiracyjne i pogłębiające, living case studies, czyli najbardziej motywujące i ciekawe studia przypadków z całego świata oraz pojedynki intelektualne, inspirowane pojedynkami poetów i raperów (tzw. slam battles).

Spośród wielu doskonałych wystąpień zachwyciła nas szczególnie brawurowa prezentacja ?Kraków ? the city of ambitions? wygłoszona przez pisarza i urbanistę Charlesa Landry?ego, autora m.in. książki ?Kreatywne miasta? (wyd. polskie NCK 2013).

Nasz zakład reprezentowany był przez dr Annę Avdiushchenko, dra Jarosława Działka dra hab. Krzysztofa Gwosdza i liczną grupę studentów studiów magisterskich kierunków geografia i e-gospodarka przestrzenna.

Miejmy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu będzie służył powstaniu nowych innowacyjnych podejść w zarządzaniu organizacjami, miastami i regionami, które będą bazować na wspólnych wartościach i zaufaniu pomiędzy wszystkimi interesariuszami w mieście, biznesie i kulturze.

W imieniu studentów i pracowników ZRR dziękujemy Organizatorom za możliwość uczestnictwa w tym jakże inspirującym przedsięwzięciu.