ZRR NA FESTIWALU NAUKI I SZTUKI 2017

16-06-17 Krzysztof Gwosdz 0 comment

W dniach 25-27 maja odbył się w Krakowie XVII Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem przewodnim W zgodzie z naturą.  Festiwalowe Miasteczko Naukowe, które otwarto tradycyjnie na Rynku Głównym, oferowało uczestnikom liczne konkursy, prelekcje, wykłady, zawody sportowe i koncerty.

Zespół ZRR też przyczynił się do popularyzacji nauki wśród mieszkańców i gości miasta, m. in. przygotowując grę pt. Zostań planistą. Gra dawała uczestnikom możliwość  wypróbowania własnych sił w zagospodarowaniu przestrzeni i dopasowaniu  jej elementów do sześciu typów krajobrazu: stare miasto, nowe miasto, zabudowa poprzemysłowa, krajobraz naturalny, osiedle blokowe,  nowe osiedle blokowe, suburbia.

Pomysłodawcą gry była doktorantka ZRR, Pani mgr Karolina Listwan-Franczak, która wraz z dr. Jarosławem Działkiem, dr Anną Avdiushchenko oraz studentem specjalności e-gospodarka przestrzenna, Panem Łukaszem Fiedeniem, przygotowała materiały do gry. W dniach 26-27 maja uczestnicy Festiwalu mieli możliwość zagrać w grę wspólnie z jej twórcami.

Gra cieszyła się popularnością wśród uczestników wszystkich grup wiekowych, a jednocześnie pozwoliła pokazać, jak duży wpływ ma gospodarka przestrzenna na jakość życia każdego z nas.