Horoskopy

Te cztery znaki zodiaku nie cierpią walentynek: Dla nich ten dzień może nie istnieć.

Autor Marian Lis
Marian Lis15.02.20247 min.
Te cztery znaki zodiaku nie cierpią walentynek: Dla nich ten dzień może nie istnieć.

Walentynki to dzień zakochanych, kiedy większość osób spędza romantyczny wieczór ze swoją drugą połówką. Jednak niektóre znaki zodiaku, takie jak Panna, Skorpion, Waga czy Wodnik, nie przepadają za tym świętem. Wolą spędzić ten dzień po swojemu, robiąc to, co lubią, zamiast iść na randkę tylko dlatego, że kalendarz wskazuje 14 lutego. Nie oznacza to jednak, że nie cenią miłości. Po prostu nie potrzebują komercyjnego święta, by okazywać uczucia.

Panna woli nowy odcinek serialu niż zmarznięte róże

Walentynki kojarzą się przede wszystkim z bukietami czerwonych róż, romantycznymi kolacjami i randkami. Jednak dla Panny ten dzień nie różni się specjalnie od pozostałych. Zamiast marnować czas na zmarznięte dłonie trzymające kwiaty, Panna woli obejrzeć nowy odcinek swojego ulubionego serialu. Ten znak zodiaku świetnie radzi sobie sam ze sobą i ma zaplanowany każdy wieczór. Nie potrzebuje Walentynek, by poczuć się spełnionym.

Panny nie są nudziarami, po prostu czują się najlepiej w swoim towarzystwie, wykonując codzienne rutynowe czynności. Dla nich największą przyjemnością jest obejrzenie serialu w wannie z solą do kąpieli i filiżanką herbaty. Nie przepadają za spontanicznością i zmianami planów. Dlatego ten wyjątkowy dzień w ogóle ich nie kręci.

Panny kochają swoją strefę komfortu

Panny bardzo cenią prywatność i niezależność. Nie zależy im na ekstrawagancji i przesadnych gestach okazywania uczuć. Zdecydowanie bardziej cenią małe, codzienne przyjemności i czas spędzony na odpoczynku w swojej strefie komfortu. Dlatego randka w Walentynki, na której trzeba się starać i udawać kogoś, kim się nie jest, nie jest dla nich atrakcyjna.

Panny nie gardzą miłością i nie są singlami z wyboru. Po prostu wolą rozwijać relację w swoim tempie, bez presji i narzuconej przez komercyjne święto wymuszona randką. Szanują uczucia, ale na swój własny, wyjątkowy sposób. Dlatego w Walentynki prawdopodobnie będą robiły to samo, co zwykle i będzie im z tym dobrze.

Skorpion zjada kolację z kotem po nieudanej randce

Skorpiony są bardzo ambitne i nie lubią się poddawać. Jeśli randka w Walentynki pójdzie nie po ich myśli, na pewno nie załamią rąk i nie będą rozpamiętywały niepowodzenia. Zjedzą kolację w towarzystwie kota, obejrzą ulubiony film i pójdą spać z poczuciem, że i tak świetnie spędziły czas.

Bycie wystawionym nie jest miłe, jednak Skorpiony wiedzą, że to nie koniec świata, a najlepiej i tak czują się same ze sobą.

Skorpiony są wojowniczkami i lubią stawiać na swoim. Jeśli ktoś je zawiedzie, potrafią wybaczyć, ale nie zapomną. Dlatego prawdopodobnie danie randce w Walentynki drugiej szansy nie wchodzi w grę. Wolą skupić się na swoich pasjach, rozwoju i spędzić miło czas w pojedynkę lub z przyjaciółmi, którzy nigdy ich nie zawiodą.

Skorpiony stawiają na rozwój osobisty

Ten tajemniczy znak zodiaku lubi mieć kontrolę nad własnym życiem. Jeśli coś pójdzie nie po jego myśli, analizuje, co poszło nie tak i wyciąga wnioski na przyszłość. Randki i związki nie są dla Skorpionów priorytetem. Zdecydowanie ważniejszy jest dla nich rozwój zawodowy i osobisty. Dlatego gdy Walentynki nie wypalą, po prostu wrócą do realizacji swoich celów.

Czytaj więcej: Sennik dziecka: interpretacja snu i znaczenie.

Waga bawi się ze znajomymi bez względu na datę

  • Wagi nie potrzebują Walentynek ani randki, by dobrze bawić się w gronie znajomych
  • Kochają spontaniczność i zwyczajnie lubią spędzać czas ze swoimi bliskimi

Wagi są bardzo towarzyskie i spontaniczne. Uwielbiają spędzać czas w grupie przyjaciół, dzieląc się dobrą energią i pozytywnymi wibracjami. Dla nich każdy dzień jest okazją do świętowanie miłości, przyjaźni i bliskości. Nie potrzebują kalendarza, by umawiać się na spotkania ze znajomymi. Robią to regularnie, bez specjalnego powodu.

Randki i romanse schodzą u Wag na dalszy plan. O wiele ważniejsze są dla nich relacje z ludźmi, których znają i którym ufają. Jeśli akurat 14 lutego nie będą miały partnera, wcale się tym nie przejmują. Po prostu umówią się ze swoją paczką singli i będą świetnie się bawić bez jakichkolwiek kompleksów.

Panna Nowy odcinek serialu
Skorpion Kolacja z kotem
Waga Zabawa ze znajomymi

Wodnik celebruje miłość, a nie komercyjne święto

Te cztery znaki zodiaku nie cierpią walentynek: Dla nich ten dzień może nie istnieć.

Wodniki są bardzo spontaniczne i lubią żyć chwilą. Jeśli ich druga połówka zaprosi je na randkę w Walentynki - z przyjemnością się zgodzą, o ile akurat będą miały na to ochotę. Jednak specjalnie nie przywiązują wagi do tego, czy jest 14 luty, czy jakikolwiek inny dzień. Dla nich liczy się przede wszystkim dobrze spędzony czas z drugą osobą, a nie oprawa i okazja.

Wodniki celebrują miłość każdego dnia, a nie tylko od święta. Są bardzo uczuciowe i potrafią okazywać swoje emocje bez specjalnego powodu. Dlatego dla nich Walentynki to po prostu zwyczajny dzień, kiedy mogą, ale nie muszą, spędzić miło czas ze swoją drugą połówką. Nie przepadają jednak za komercją i tym, że tego akurat dnia trzeba koniecznie być w parze.

Wodniki cenią autentyczność

Ten pełen energii znak zodiaku nie znosi udawania kogoś, kim się nie jest. Dlatego jeśli w Walentynki ich partner będzie się specjalnie starał i wcielał w jakąś wyidealizowaną wersję samego siebie, Wodnikom to się nie spodoba. One kochają ludzi autentycznych, którzy nie boją się być sobą.

Dla Wodnika miłość to uczucie głębokie, spontaniczne i bezinteresowne. Nie da się jej zamknąć w ramach jednego święta z obowiązkiem kupowania kwiatów i pisania kartek. Dlatego ten znak zodiaku zdecydowanie wolałby spędzić Walentynki na spontanicznej randce, niż wymuszonej kolacji przy świecach tylko ze względu na datę w kalendarzu.

Rak, Lew i Koziorożec też ignorują Walentynki

Oprócz Wagi, Panny, Skorpiona i Wodnika, również inne znaki zodiaku nie przepadają za Walentynkami i wszelkimi komercyjnymi świętami, które dyktują im jak mają okazywać uczucia. Do grupy singli, którzy olewają Dzień Zakochanych zaliczają się także:

  • Rak - z natury nieśmiały i wrażliwy, woli bardziej kameralne okazje do celebrowania miłości
  • Lew - lubi stawiać na swoim i decydować sam o tym, kiedy i w jaki sposób spędza czas z partnerem
  • Koziorożec - skupiony na karierze i finansach, rzadko kiedy ma ochotę na romantyczne uniesienia

Każdy ze wspomnianych znaków zodiaku okazuje uczucia na swój oryginalny, charakterystyczny sposób. Nie potrzebują jednak do tego Walentynek, które kojarzą im się bardziej z komercyjnym przedsięwzięciem niż autentycznym świętowaniem miłości. Dlatego najprawdopodobniej spędzą ten dzień tak, jak większość innych, robiąc to, na czym im zależy, z osobami, które kochają.

Byk i Bliźnięta wolą spontaniczność niż przymus

Byki i Bliźnięta również nie należą do wielkich entuzjastów Walentynek, choć z nieco innych powodów niż wyżej wymienione znaki zodiaku. Oba te znaki lubiąromantyczne uniesieniai celebrowanie uczuć, ale na własnych zasadach. Nie cierpią narzucania im jakichkolwiek ram i schematów.

Zarówno Byk, jak i Bliźnięta uwielbiająniespodziankii spontaniczność. Chcąc sprawić im radość w Walentynki, lepiej więc nie planować niczego z wyprzedzeniem i sztywno trzymać się założonego scenariusza. Lepiej zaskoczyć ich czymś wyjątkowym, na przykład weekendowym wyjazdem tam, gdzie jeszcze nie byli. Na pewno to docenią bardziej niż oczywistą kolację przy świecach i czerwone róże.

Podsumowanie

Walentynki to święto, które dla wielu osób kojarzy się z randkami i okazywaniem uczuć. Jednak niektóre znaki zodiaku zupełnie nie przepadają za tym dniem i wolą spędzić go po swojemu. Panny, Skorpiony, Wagi czy Wodniki zdecydowanie bardziej cenią zwyczajne przyjemności i relacje przyjacielskie niż wymuszoną miłość od święta. Nie oznacza to jednak, że są singlami z wyboru. Po prostu okazują uczucia na swój oryginalny sposób.

Artykuł przybliża charakterystykę wybranych znaków zodiaku i wyjaśnia, dlaczego Walentynki im nie odpowiadają. Oprócz tego zawiera garść porad, jak zaskoczyć w tym dniu osoby spod znaku Byka czy Bliźniąt, które również nie przepadają za narzuconą formułą świętowania.

Najczęstsze pytania

Panny cenią bardziej swoją rutynę i codzienne przyzwyczajenia niż wymuszoną spontaniczność. Wolą spędzić wieczór oglądając ulubiony serial czy kąpiąc się w wannie niż marznąć na randce z bukietem kwiatów. Poza tym nie lubią zmian planów i improwizacji.

Skorpiony są wojowniczkami i nie załamują się porażkami. Spokojnie zjedzą samotną kolację, obejrzą ulubiony film i pójdą spać z poczuciem dobrze spędzonego czasu. Nie będą rozpamiętywać niepowodzeń.

Wagi uwielbiają spędzać czas w grupie przyjaciół, dzieląc się pozytywną energią. Dla nich okazją do świętowania są wszystkie dni w roku. Jeśli akurat 14 lutego nie będą miały partnera, po prostu spotkają się ze znajomymi singlami.

Dla Wodnika najważniejsza jest autentyczność i spontaniczność w związku. Woli mniej wystawne, ale za to szczere okazywanie uczuć zamiast odgrywania ról narzuconych przez to święto. Liczy się dla niego dobry czas z drugą osobą.

Do grona singli ignorujących Walentynki należą także m.in. Raki, Lwy i Koziorożce. Każdy z tych znaków okazuje uczucia na swój charakterystyczny, minimalistyczny sposób. Nie potrzebują do tego komercji i przymusu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Alternatywne metody nauczania: Jak działają szkoły Montessori, Waldorf czy nauczanie domowe?
  2. Moda na długą dżinsową spódnicę: Jak ją teraz nosić?
  3. Najlepsze znaki zodiaku rozpoczynające szczęśliwy styczeń
  4. Oto 6 ikonicznych elementów garderoby, które zdefiniowały styl księżnej Diany
  5. Jaki zwierzak najbardziej pasuje do twojego znaku zodiaku
Autor Marian Lis
Marian Lis

Jestem Marian i na tym blogu skupiam się na fascynującym świecie edukacji. Edukacja to coś, co trwa przez całe życie, i jestem przekonany, że każdy z nas może ciągle się rozwijać i zdobywać nową wiedzę.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły