Twarz po czterdziestce? Poznaj sekret zachowania młodej skóry

Autor Marian Lis
Marian Lis27.04.20243 min.
Twarz po czterdziestce? Poznaj sekret zachowania młodej skóry

Zaczynasz zauważać pierwsze zmarszczki mimiczne i utratę blasku cery? To normalne objawy starzenia się skóry, których nie da się całkowicie powstrzymać. Możesz jednak skutecznie je spowolnić i na długie lata zachować młody, promienny wygląd. Poznaj najważniejsze czynniki przyśpieszające ten proces i sprawdzone sposoby, jak się przed nimi chronić.

Co powoduje fotostarzenie skóry?

Naturalny proces starzenia się jest nieunikniony, ale istnieją czynniki, które mogą go znacznie przyspieszyć. Głównym winowajcą jest szkodliwe promieniowanie UV, na które skóra jest narażona przez cały rok, nie tylko w czasie wakacyjnych wojaży. Promienie słoneczne nasilają produkcję wolnych rodników, degradując komórki skóry i powodując powstawanie zmarszczek, przebarwień oraz utratę jędrności.

Kolejnym czynnikiem przyspieszającym fotostarzenie są zanieczyszczenia powietrza, zwłaszcza w miastach. Dym papierosowy to również duże obciążenie dla skóry, doprowadzające do jej przedwczesnego starzenia się. Nie bez znaczenia jest również tryb życia – używki, niewłaściwa dieta i odwodnienie mogą nasilać niepożądane zmiany na twarzy i całym ciele.

Niebagatelną rolę w procesie starzenia odgrywają także czynniki genetyczne. Większość z nas niestety nie ma na nie wpływu, ale na szczęście wiele innych przyczyn fotostarzenia możemy skutecznie kontrolować i minimalizować za pomocą odpowiedniej pielęgnacji.

• Promieniowanie UV
  • Zanieczyszczenia powietrza
  • Palenie papierosów
  • Tryb życia
  • Czynniki genetyczne

Jak spowolnić procesy starzenia skóry?

Walka z fotostarzeniem wymaga kompleksowego podejścia. Przede wszystkim należy wyeliminować lub ograniczyć ekspozycję na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Oznacza to zrezygnowanie z palenia, unikanie zanieczyszczonego powietrza oraz stosowanie kremów ochronnych z filtrami UV przez cały rok, nie tylko w czasie urlopu.

Równie istotna jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowszy tryb. Odwodnienie organizmu sprzyja suchości skóry i przyśpiesza procesy starzenia, dlatego niezbędne jest regularne nawadnianie. Dieta bogata w antyoksydanty, witaminy i składniki odżywcze korzystnie wpływa na kondycję skóry, spowalniając jej starzenie.

W profilaktyce fotostarzenia zalecane jest stosowanie kosmetyków z filtrem zawierających składniki przeciwutleniające. Wybieraj preparaty wysokiej jakości, przeznaczone specjalnie do pielęgnacji anti-aging. Równie ważna jest regularna eksfoliacja i pozostałe zabiegi złuszczające, usuwające obumarłe komórki naskórka.

• Unikanie szkodliwych czynników zewnętrznych
  • Zmiana nawyków żywieniowych
  • Kosmetyki z filtrem UV
  • Złuszczanie naskórka

Czytaj więcej: Najlepsze trendy zimowej odzieży i dodatków na eobuwie.pl

Profesjonalna pielęgnacja dla skóry dojrzałej

Zdjęcie Twarz po czterdziestce? Poznaj sekret zachowania młodej skóry

Gdy pierwsze oznaki fotostarzenia się już pojawią, czas na działania naprawcze. W ofercie firm kosmetycznych znajdziesz specjalistyczne preparaty dedykowane skórze dojrzałej, takie jak krem VISCODERM Photoprotection od IBSA Derma. Produkt ten łączy najnowocześniejsze filtry ochronne z kwasem hialuronowym i dimetylosulfonem o właściwościach odmładzających.

VISCODERM Photoprotection to krem o wysokim poziomie SPF 50+, rekomendowany do codziennego stosowania przez cały rok. Fotostabilne filtry UV chronią przed oparzeniami i fotostarzeniem, natomiast jego pozostałe składniki aktywne stymulują syntezę kolagenu i działają antyoksydacyjnie. Efekt? Skóra odzyskuje blask, uelastycznienie i pozostaje nawilżona.

Nie zwlekaj z rozpoczęciem profesjonalnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Im wcześniej zainteresujesz się tym zagadnieniem, tym dłużej będziesz cieszyć się promienną, młodzieńczą cerą. Wybierz produkty dopasowane do Twoich potrzeb i spójrz na siebie w lustrze za kilka miesięcy – różnica powinna być widoczna gołym okiem!

2. Osoby urodzone 29 lutego: ciekawostki, które powinieneś znać
  3. Najlepsze znaki zodiaku rozpoczynające szczęśliwy styczeń
  4. Oto 6 ikonicznych elementów garderoby, które zdefiniowały styl księżnej Diany
  5. Jaki zwierzak najbardziej pasuje do twojego znaku zodiaku
Autor Marian Lis
Marian Lis

Jestem Marian i na tym blogu skupiam się na fascynującym świecie edukacji. Edukacja to coś, co trwa przez całe życie, i jestem przekonany, że każdy z nas może ciągle się rozwijać i zdobywać nową wiedzę.