News

Zdradzał innych - czy ostrzec przyjaciółkę przed jego niewiernością?

Autor Anna Kołodziej
Anna Kołodziej03.05.20244 min.
Zdradzał innych - czy ostrzec przyjaciółkę przed jego niewiernością?

Kto z nas nie przeżył już dramatu nieudanego związku lub płomiennego romansu z niewłaściwym partnerem? Trudne doświadczenia z przeszłości nie sprzyjają podejmowaniu mądrych decyzji życiowych, a zwłaszcza tych dotyczących miłości. Nasza przyjaciółka Ewa ponownie jest zakochana, a jej wybrankiem jest... niewierny mąż byłej koleżanki! Czy powinnyśmy powiedzieć jej prawdę i ostrzec przed kolejnym potencjalnym rozczarowaniem?

Dziwna przeszłość pana M.

Marcin był mężem mojej koleżanki ze studiów. Klara chwaliła się nim i pokazywała nam zdjęcia, gdy spotkałyśmy się na dwudziestoleciu absolutorium. Pięć lat później, na kolejnym jubileuszu, była bliska załamania. Okazało się bowiem, że ten cudowny mąż latami ją zdradzał. Romans się wydał, bo kochanka, której obiecywał ślub, miała dosyć bycia tą drugą i sama powiedziała o wszystkim Klarze.

Niewierny małżonek najpierw udawał skruchę, a gdy zrozumiał, że żona mu nie wybaczy, wykłócał się podczas rozwodu o każdą łyżkę i nie chciał się wyprowadzić z mieszkania, choć należało do Klary jeszcze przed ślubem. Co więcej, próbował ją obwinić za swoje zdrady. Argumentował, że się zaniedbała i przestała go pociągać. Wyjątkowa podłość!

I w takim draniu musiała się zakochać Ewa... Po raz kolejny wybrała najgorzej, jak się tylko dało. Wewnętrzny magnes, którym przyciągała toksycznych mężczyzn, nadal działał.

Uwaga! Ostrzeżenie!

Kiedy emocje już we mnie opadły, zastanawiam się, jak powiedzieć Ewie wszystko, co wiem o Marcinie. Ja na jej miejscu chciałabym znać prawdę. Ale to nie takie proste. Ewa jest mi bliska jak siostra, więc z góry wiem, jak zareaguje: będzie negować każde moje słowo i bronić swojego ukochanego. Taka już jest, kiedy się zakocha, nie potrafi myśleć racjonalnie.

Wiele razy byłam świadkiem, jak wybuchała, gdy ktoś wypowiadał się niepochlebnie o jej poprzednich partnerach. Nawet mnie kiedyś oskarżyła – gdy ostrzegałam ją przed pożyczaniem dużych kwot na piękne oczy – że jestem zazdrosna o jej szczęście.

Podejrzewam też, że Marcin opowiedział jej swoją wersję wydarzeń, w której jego była żona występuje jako czarny charakter. A jeżeli nie? Ewa nie wspomniała, by jej nowy partner był rozwodnikiem, a przecież tyle o nim mówiła...

 • Zataić informacji i patrzeć bezczynnie z boku, jak Marcin ją krzywdzi?
 • Jeśli nic nie zrobię, będę się czuła winna, bo w happy end tej bajki nie wierzę.
 • Muszę to mądrze rozegrać. Tylko: jak?

Czytaj więcej: Które 3 znaki zodiaku mają największe libido? Szokujące wyniki

Ocalić jej kruche serce czy naszą przyjaźń?

Zdjęcie Zdradzał innych - czy ostrzec przyjaciółkę przed jego niewiernością?

Obawiam się negatywnej i mocno emocjonalnej reakcji ze strony Ewy. Niesiona oburzeniem nie zdobędzie się na cień refleksji, zapomni o zaufaniu, jakim się darzymy, i potraktuje mnie jak wroga. Zamiast pomóc przyjaciółce, mogę ją stracić, co gorsza, pchnąć ją jeszcze bardziej w objęcia tego manipulanta.

Ewa niedawno świętowała pięćdziesiąt pięć lat, ale w duszy pozostaje ciągle tą samą nierozsądną romantyczką, jaką była jako nastolatka. Gotowa na przekór mnie i logice zakochać jeszcze mocniej, wierząc, że Marcin się zmienił, a jeśli nie, to właśnie ona go zmieni, bo prawdziwa miłość uleczy nawet nieuleczanego drania.

Po co więc mówić jej prawdę, skoro w niczym to nie pomoże, a tylko nas skłóci? Czy mam to zrobić dla zasady i czystego sumienia, że przynajmniej spróbowałam ją ostrzec i powstrzymać przed pakowaniem się w kolejną uczuciową katastrofę? A może on naprawdę się zmienił? Nie wiem, wciąż się waham.

 • Trudna decyzja - ostrzec przyjaciółkę przed potencjalnym rozczarowaniem, ryzykując zerwanie przyjaźni...
 • Czy kochające serce Ewy jest już na tyle dojrzałe, by dostrzec prawdę o nowym partnerze?
 • A może Marcin rzeczywiście się zmienił i zasługuje na drugą szansę?

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Alternatywne metody nauczania: Jak działają szkoły Montessori, Waldorf czy nauczanie domowe?
 2. Osoby urodzone 29 lutego: ciekawostki, które powinieneś znać
 3. Najlepsze znaki zodiaku rozpoczynające szczęśliwy styczeń
 4. Oto 6 ikonicznych elementów garderoby, które zdefiniowały styl księżnej Diany
 5. Jaki zwierzak najbardziej pasuje do twojego znaku zodiaku
Autor Anna Kołodziej
Anna Kołodziej

Witajcie! W krainie wiedzy i rozwoju osobistego podzielę się unikalnymi metodami nauczania. Odkrywam technologie edukacyjne, badam psychologię i umiejętności miękkie. Porady dla nauczycieli? To moja specjalność. Zapraszam w świat inspiracji!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły